{ ENDUROFLOW
MOTO SZKOŁA RATOWNIKÓW MOTOCYKLOWYCH R2
}
    

Jako instruktorzy i motocyklowi ratownicy R2 rozpoczynamy dzielenie się doświadczeniami odbytych wypraw, zawodów enduro, interwencyjnej jazdy motocyklowymi karetkami i kursów motocyklowych poprzez realizację Moto Szkoły Ratowników Motocyklowych R2 w Krakowie.
    
Bo: „Dobry ratownik, to żywy i zdrowy ratownik”, parafrazując to: „dobry motocyklista, to żywy i zdrowy motocyklista”
    
Zatem proponujemy doskonalenie techniki motocyklowej poprzez:
    
1.Treningi jazdy w terenie – prowadzenia motocykla w pozycji stojącej, odmienne podłoża, szutry, piach, błoto, uślizgi, podjazdy, bezpieczne lądowanie, pokonywanie przeszkód technicznych na własnym torze, zabawa w zdobywanie kunsztu jazdy w terenie.
2. Refleksję na temat filozofii jazdy motocyklem i bezpieczeństwa, ubiór motocyklisty, jazda z pasażerem i bagażem.
3. Warsztaty strategii ulicznych – jak nie dać się upolować w mieście, jak ssak między dinozaurami. Umiejętność przewidywania sytuacji drogowych.
4. Przywracanie zaniechanych umiejętności dla posiadaczy prawa jazdy kat. A – tak byś bezpiecznie powrócił na drogę.
5. Przygotowanie do motocyklowych wypraw w świat – porady, kompletowanie ekwipunku, niezbędne elementy apteczki, kursy pierwszej pomocy, podzielimy się wiedzą przed wyprawami.
    
Treningi w terenie na motocyklach enduro Honda 125 XL, doskonałe dla początkujących, to taki motocykl co zrzuci, ale nie zabije. Treningi dla jednej do trzech osób. Materiały szkoleniowe. Analiza błędów zarejestrowanych kamerą. Treningi odbywają się 13 km od Makro.
    
KONTAKT:
Tomasz Lorek # 602 137 570, tomaszlorek@yahoo.pl
Jarosław Maj # 607 496 888, j.maj@rkwadrat.pl
Tomasz Kozień # 663 433 588, t.kozien@gmail.com
 
EnduroFlow: moto.trenerzy@gmail.com
 

bulletproof ENDUROFLOW

Fundacja R2
Al. J.Waszyngtona 1
30-826 Kraków
NIP: 6792964862
KRS: 0000298812
REGON: 12063150
www.rkwadrat.pl
    

    

FLOW (ang.) czyli „przepływ” oznacza doświadczanie absorbującego, stanowiącego samo w sobie źródło satysfakcji, stan doznania wykraczający poza granice niepokoju i nudy. Wynika z aktywności, która staje się celem samym w sobie, doświadczenie flow wiąże się ze zlaniem działania, kunsztu i świadomości, możliwe tylko w trakcie praktykowania preferowanej przez kogoś aktywności. Związane z przyjemnością czerpaną z doświadczania nowych sytuacji związanych z określonym poziomem ryzyka, fizjologiczną adrenaliną, hormonem endorfiny.

powrót do strony głównej